Dažniausios prastos mitybos sukeliamos ligos

Daugelis augintinių šeimininkų maistą keturkojui renkasi labiau atsižvelgdami į jo kainą nei į sudėtį. Vis dėlto maitinti augintinį aukštos kokybės, tinkamai subalansuotu maistu yra būtina ne tik norint palaikyti gerą šuns fizinę formą, bet ir apsaugoti nuo įvairių sveikatos sutrikimų. Veterinarai išskiria penkias dažniausias augintinių ligas, sukeltas netinkamos mitybos:

1.Nutukimas

Tai viena dažniausiai pasitaikančių problemų, kuri pastaruoju metutampa tikra epidemija daugelyje pasaulio šalių. Dėl netinkamos mitybos dažnas gyvūnas priauga viršsvorio, o pastarasis sukelia tokias ligas kaipdiabetas,artritas,aukštas kraujo spaudimasar netvėžys.Pasak šunų mitybos specilistų, nutukimas taip pat daro didelę įtaką keturkojų gyvenimo trukmei. Vis dėlto specialių apsaugos priemonių nuo šio sveikatos sutrikimo nėra, o pagrindine nutukimo priežastimi vis dar įvardijamas netinkamas keturkojų šeimininkų požiūris į augintinio mitybą ir tvirtinimas, jog pastarieji viršsvorio neturi. Taigi norint išvengti šios problemos – patariama labai atidžiai išanalizuoti pasirinkto maisto sudėtį, kalorijų skaičių. Pagrindiniai faktoriai renkantis maistą augintiniui turėtų būti jo fizinis aktyvumas ir specialūs poreikiai. Jei neesate tikri dėl maisto pasirinkimo, tai padaryti Jums visuomet padės veterinarijos gydytojas.

2. Pankreatitas

Šia liga gyvūnas paprastai suserga, kai pankrėjoje susidaro uždegimas, lemiantis virškinimo fermentų patekimą į pilvo srity. Tam įvykus, virškinimo fermentai riebalus ir baltymus pradeda skaidytikituose organuose, kur to daryti nereikia. Būtent dėl šios priežasties keičiant maistą savo augintiniui derėtų pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, kuris galės įvertinti, ar gyvūno suvartojamas riebalų kiekis nėra per didelis ir nekelia uždegimo pavojaus.

3. Inkstų akmenys

Inkstų akmenų problema dažniausiai kyla dėl įvairių medžiagų pertekliaus, kurią lemia netinkama šuns mityba. Tokios medžiagos galėtų būti kalcias ar magnis. Šis sutrikimas dažniausiai gydomas ir išgydomas taikant specialias veterinarines dietas, tačiau, jei specialios dietos nėra veiksmingos, akmenys šalinami chirurginiu būdu. Ypač didelė rizika susirgti pūslės akmenimis yra gyvūnams, kurie maitinami žmonių maisto produktais arba dažnai gauna maisto nuo stalo.

4. Širdies ligos

Gyvūnai dažnai susiduria su širdies ligomis, ypač tada, kai jų mityba nėra tinkamai subalansuota. Vienas esminių širdies ligas lemiančių faktorių – druskų kiekis gyvūno organizme. Jo padidėjimas kraujyje dažnai lemia vandens sulaikymą kraujagyslėse ir kraujospūdžio didėjimą. Didėjantis kraujo spaudimas savo ruožtu apsunkina širdies darbą arba sukelia širdies darbo sutrikimus.

5. Viduriavimas

Viena dažniausiai pasitaikančių ligų dėl netinkamos gyvūnų mitybos yra viduriavimas, kuris pasireiškia sutrikus plonosios arba storosios žarnos veiklai.Tai paprastai vyksta dėl to, jog šuns organizmas konkrečių medžiagų netoleruoja arba nepajėgia susitvarkyti su dideliu jų pertekliumi. Susidūrus su šia problema dėl tolimesnės gyvūno mitybos derėtų pasikonsultuoti su veterinaru, kuris padės nustatyti tinkamą riebalų, kalcio, fosforio ir kitų medžiagų kiekį jūsų augintiniui.

Gairės: pankreatitas , Netinkama mityba , nutukimas , širdies ligos , viduriavimas.

Veterinarijos klinika Belveta LT

Adresas: Laisvės pr. 82, Vilnius

Vet. gydytoja Rita Švaikauskaitė

Tel. nr.: +37065909633, el. paštas: [email protected]

Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.