Ukmergės rajono savivaldybėje posėdžiavo valstybinės darbo inspekcijos atstovai

Lapkričio 15-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje vyko išvažiuojamasis Vilniaus apskrities darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) komisijos posėdis, kurį, bendradarbiaudama su savivaldybės administracija bei Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Ukmergės filialu, surengė Valstybinė darbo inspekcija (VDI).

Posėdyje dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Dalius Čeponas, VDI Vilniaus teritorinio skyriaus vedėjas-vyriausiasis darbo inspektorius Ramūnas Rakauskas, jo pavaduotojas Jonas Survila, šios skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Jūratė Paulavičienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas, bendrovės „Inovatyvių procesų sprendimai“ vadovas Darius Didžgalvis, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Rimtautas Ramanauskas, Vilniaus PPAR Ukmergės filialo vadovas Regimantas Baravykas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus vedėja Elena Mirinavičienė, Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyriausiasis specialistas Audrius Kuprionis, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Atliekų tvarkymo kontrolės ir analizės skyriaus vedėjas Tomas Kasperovičius bei Ukmergės agentūros vadovas Dalius Bielskis, bendrovių „Universalūs medžio produktai“, Narbutas Furniture Company“, Aukmergės baldai“, Rebilda“, P. Vilčinsko individualios įmonės „Vilporė“ atstovai ir kt.

Tai antrasis išvažiuojamasis Vilniaus apskrities DSS komisijos posėdis, kurio metu kalbėta su medienos apdirbimo ir baldų gamybos įmonių atstovais apie jiems aktualius darbų saugos klausimus. Prieš tai komisija posėdžiavo Elektrėnuose, kur buvo susitikusi su Elektrėnų ir Kaišiadorių savivaldybių ūkininkais.

„Iki tol komisija susirinkdavo VDI Vilniaus teritorinio skyriaus salėje. Išvažiuojamuosius posėdžius nusprendėme rengti tik šiais metais ir matome, kad jie išties yra labai naudingi tiek mums, tiek darbdaviams. Pastebime, kad atsirado visai kita bendravimo kokybė“, - teigė šios komisijos pirmininkas J. Survila.

D. Čeponas pagyrė komisiją už pakeistą posėdžių formatą ir patikino, kad tai leidžia visuomenę labiau įtraukti ir ji tokiu būdu daugiau sužino apie VDI veiklą. O tai garantuoja tik geresnę darbo kokybę darbų saugos ir sveikatos klausimais.

Posėdžio dalyviams sveikinimo žodį taręs Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas pabrėžė, kad Ukmergės kraštas garsėja medžio apdirbimo ir baldų gamybos įmonėmis, turinčiomis ilgametes šio verslo tradicijas.

„Visgi didžiausias turtas yra mūsų žmonės, įmonių darbuotojai, jų sveikata ir gyvybė. Už tai atsakingų asmenų darbo, deja, dažnai niekas nemato. Į juos atsisukama tik tada, kai atsitinka darbovietėje nelaimė, kai susiduriama su skaudžiomis netektimis.

Esu įsitikinęs, kad tik tariantis ir diskutuojant galima pasiekti tam tikrų rezultatų. Juk tikslas vienas – žmonės turi saugiai dirbti. Gąsdinimai, baudimai čia negelbės. Reikia daryti viską, kad kiekvienas darbuotojas mylėtų, gerbtų save ir rūpintųsi savo saugumu bei sveikata darbe“, - sakė R. Janickas.

Apie verslo, vietos savivaldos bei valstybinių institucijų sąveiką, užtikrinant saugią ir sveiką darbo aplinką kalbėjęs R. Baravykas pasidžiaugė gražiu bendradarbiavimu su savivaldybe bei VDI.

„Lietuvoje niekur nėra, kad PPAR padalinys vykdytų darbų saugos mokymus darbdaviams ar jų atstovams. Pas mus, rūmų Ukmergės filiale, rengiami ir būtini privalomi sveikatos bei priešgaisrinės saugos mokymai. Stengiamės būti naudingi mūsų verslininkams.

Į šį posėdį kvietėme daugiau nei 20-ies Ukmergės rajone dirbančių medienos apdirbimo ir baldų gamybos įmonių atstovus. Atvyko trečdalis. Gaila. Nesinorėtų manyti, kad kai kuriems įmonių vadovams tai neįdomu ir nerūpi. Jei taip yra, su darbų sauga ir sveikata susiję klausimai nebus įdomūs ir jų pavaldiniams“, - kalbėjo R. Baravykas.

Jis ragino VDI sistemingai siųsti savo atstovus konsultacijoms į rajonus, rengti čia išvažiuojamuosius seminarus bei vykdyti šviečiamąją veiklą. Taip pat palietė visiems aktualius darbdavių bei jų atstovų mokymosi ir atestavimo klausimus.

Apie nelaimingų atsitikimų prevenciją medienos apdirbimo pramonėje kalbėjęs R. Rakauskas pabrėžė, kad ir mirtinų nelaimingų atsitikimų (NA) statistika Lietuvoje mažėja. 2012 metais užregistruota 59 NA, 2013 – 60, 2016 – 45, o šiemet – 31.

Šiais metais šalies įmonėse įvyko 124 sunkūs ir 31 mirtinas NA. Iš jų medienos apdirbimo įmonėse: 6 sunkūs ir 1 mirtinas. Ukmergėje tokių atvejų nei šiemet, nei pernai nebuvo.

„Visų pareiga – nenumoti ranka į lengvus nelaimingus atvejus darbe, o juos išsamiai ištirti, išsiaiškinti, imtis prevencijos. Taip galime užkirsti kelią sunkiems atvejams“, - sakė pranešėjas.

Posėdžio metu taip pat buvo pristatyti šie pranešimai: „Priešgaisrinės saugos aktualijos pramonės įmonėse: medienos apdirbimas, gamyba“, „Alkoholiui darbe – NE... O kaip tai pasiekti“, „Socialinio dialogo svarba“, „Sanitarinės apsaugos zonos problematika verslo įmonėms“, „Aplinkosaugos reikalavimai ir rekomendacijos“.

Į posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas ir Vilniaus apskrities DSS komisijos pirmininko rinkimų klausimas. Juo išrinktas R. Rakauskas.

Po beveik tris valandas užtrukusio posėdžio savivaldybėje, jo dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti bendrovę „Narbutas Furniture Company“.

Pranešimai:

"Nelaimingų atsitikimų prevencija medienos apdirbimo pramonėje"

"Priešgairinės saugos aktualijos pramonės įmonėse: medienos apdirbimas, baldų gamyba"

"Aplinkosaugos reikalavimai ir rekomendacijos"

kitos naujienos.

Ukmergėsrajonosavivaldybėjeposėdžiavovalstybinėsdarboinspekcijosatstovai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
4 peržiūros sausio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Lietuvos nacionalinis muziejus pristato virtualią galeriją http://sausio13.lnm.lt/, kurioje – beveik 6000 piešinių, vaizduojančių Sausio 13-osios įvykius vaikų akimis. Visi piešiniai sukurti 1991 metais, netrukus po to, kai rusų desantininkai bandė užimti televizijos bokštą ir Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastatą. Po Sausio 13-osios Lietuvos mokyklose buvo rengiamos vilties ir tikėjimo pamokos, per kurias mokytojai pasakojo vaikams apie lemtin...
Įdomu!
Kiekvienas Zodiako ženklas turi tamsiąją savo pusę. Kaip pavyzdys čia puikiai tinka Žuvų ženklo astrologinis žymėjimas – dvi žuvys, susijungusios uodegų pelekais ir plaukiančios skirtingomis kryptimis – link dangaus ir pragaro. Tad akivaizdu, kad piktoji pusė kiekviename Zodiako ženkle egzistuoja. Jei esate pasirengę sužinoti, kur ir kokios jumyse slypinčios blogio gelmės, skaitykite toliau. AVINAS Avinai yra tikri karštakošiai. Jie yra valdomi Marso, karo...
Laisvalaikis
Turbūt 90 procentų planetos gyventojų iškart atsakytų į klausimą apie mėgstamiausią spalvą. O ar kada nors pagalvojote, kodėl kartais žmonėms patinka būtent ta viena ir vienintelė spalva? Pasirodo, tai gali atskleisti ne tik jūsų skonį daiktams, bet ir tam tikrus asmenybės bruožus, apie kuriuos galbūt net patys nežinojote. Taigi raskite savo mėgstamą spalvą sąraše ir skaitykite apie savo asmenybės paslaptis. Juoda Jei jūsų mėgstamiausia spalva yra juoda, t...
Laisvalaikis
Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” jau keturioliktąjį kartą pakvietė susipažinti su festivalio programa, svečiais bei pakalbėti apie prancūzišką kultūrą. Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani atskleidė, kad šiais metais be pagrindinės programos žiūrovai galės išvysti ir dvi retrospektyvas. Režisieriaus, lyginamo su Alfredu Hitchcock'u,  Henri-Georges'o Clouzot filmų retrospektyva bei, aktorės, kuriai pernai būtų suėję 80 metų, Rom...
Laisvalaikis
Vandeniui – egzotiškos jūrų gėrybės, Jaučiui – šviežios daržovės, Liūtui – gerai keptas bei sotus antrekotas, Mergelei – lengvas sveikuoliškas užkandis, o Šauliui – itališkos virtuvės gardėsiai. 2019-ieji Kiaulės metai žada skalsius bei sočius metus, todėl pabandykime prie vieno stalo susodinti visus 12 Zodiako ženklų ir pažiūrėkime, kokį maistą jiems patariama rinktis šiemet.   Aviną valdo ugnis, todėl aštrus maistas šiemet ne tik atneš sėkmę ir gerą savi...
Įvykiai
Laisvės gynėjų diena – sausio 13 d. minima Lietuvos atmintina diena. Keliama Lietuvos valstybės vėliava. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine...
Laisvalaikis
Oficialiai patvirtinta – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings kartu sieks atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse. Žinomų dainininkų pora šiandien publikai pirmą kartą pristato gyvai atliktą bendrą savo dainą „Sing!“, su kuria ketina užkariauti populiariausio dainų konkurso pasaulyje žiūrovų simpatijas. „Tikime savo potencialu, nes daina „Sing!“ yra galinga, kaip galinga yra pati idėja ir galingas yra visas sumanymas. Daina gali labai daug. Ji tampa dar g...
Įvykiai
Vitalija Mockevičiūtė, sausio 11 dieną švenčianti penkiasdešimtmetį, yra viena iš įdomiausių viduriniosios kartos aktorių. Iš pažiūros lyg ir niekuo neišsiskirianti, ji savyje slepia neįkainojamą aktorystės talentą. Šiandien ją galima pavadinti talentingiausia komedinio amplua aktore. Būti komiku, kai pasaulis nejuokingas, nėra paprasta. Tam reikalingas neįtikėtinas budrumas aplinkai, pastabumas mažiausiai detalei ir, svarbiausia, apsiskaitymas, be kurio j...
Įvykiai
„Wizz Air“, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje, skelbia žiemos išpardavimą ir siūlo 20 proc.* pigesnius šiandien užsakytus skrydžius. Vietas skrydžiui galima rezervuoti bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėle. Pasiūlymas galioja iki kovo mėnesio pabaigos.  Žiemos sezonui beveik įpusėjus atsipalaiduoti norintiems keleiviams, kuriems nusibodo stingdanti temperatūra, šiandien puiki proga pasinaudoti „Wizz Air“...