Jasiuliškių socialinės globos namuose pasveikinti ir pagerbti jubiliatai

2860 – toks skaičius išeina, sudėjus šiemet „apvalias“ sukaktis mininčių Jasiuliškių socialinės globos namų jubiliatų visus jubiliejinius metus. Jie iškilmingai pasveikinti vienoje didžiausių šiuose namuose, kasmet labai laukiamoje, gilias tradicijas turinčioje jubiliatų šventėje.

Šiais metais sukaktuvininkų šioje įstaigoje – 56. Pagerbti jos gyventojai ir darbuotojai, kuriems šie metai – tai 30, 40, 50, 60 ar 70 metų gimtadienių sutiktuvės. Pasveikintas ir 60-mečio dar kovą sulaukęs pats įstaigos direktorius Vilius Petrauskas.

Prie gausių vaišių stalų didžiulėje salėje ir šiemet rinkosi globotiniai ir čia dirbantieji bei jų buvę kolegos. Skambėjo „Ilgiausių metų“, atvykusių svečių ir saviškių sveikinimai.

Visiems gražius posmus ir linkėjimus dalijo šventę vedę šių namų gyventojus muzikuoti burianti Daiva Šermukšnienė ir direktoriaus pavaduotojas socialiniams reikalams Algirdas Gimžauskas. Jis džiaugėsi įstaigos ilgaamžiais, traukiančiais ir link šimto metų. Tuo metu kolegos iš kitų rajonų tokių įstaigų didžiuodamiesi pasakojo ir apie savo senolius, tiesa, amžiumi tokių dar neprimenančius. Šypsojosi, jog šimto ir kelerių metų kai kurie globotiniai – dar visai „jaunuoliai“, dainuojantys, dalyvaujantys įvairių būrelių veikloje.

O mūsiškiai gyrėsi, kad ir Jasiuliškiai „jaunėja“. „Nei devyniasdešimtmečių, nei aštuoniasdešimtmečių šiemet neturim. Vyriausi sukaktuvininkai – 70-ies, taigi ir mūsų jubiliatai – vis jaunyn“, – šmaikštavo V. Petrauskas.

Gimtuvininkų pagerbtuvės niekuomet neapsieina ne tik be vaišių, bet ir dovanų. Už jas įstaigos vadovai dėkingi rėmėjams, tarp kurių – ne vien mūsų rajono įmonės, verslininkai. Dovanų globotiniai labai laukia ir jas vertina. Juk patys, galima sakyti, jas ir išsirenka: darbuotojai pasakojo, kad tinka tikrai ne bet kas – patys įvardija, paprašo, ko norėtų į savo kambarį.

Visada džiaugiasi ir koncertais, kurie per šias šventes – vis kitokie. Šioje populiarius lietuviškus kūrinius dainavo scenos senbuvis Valdemaras Frankonis kartu su atlikėja, profesionalia smuikininke Lijana Žiedelyte. Ji jau ne kartą viešėjo Ukmergėje, smuiku griežė Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje vykusiuose literatūriniuose renginiuose.

Šventinėje programoje – ir pačių gyventojų, pristačiusių meninę kompoziciją apie lino sakmę, ir į ansamblį susibūrusių darbuotojų, ir Vidiškių pagrindinės mokyklos mažųjų šokėjų pasirodymai.

Bendruomenę sveikino gausus būrys svečių, tarp kurių Seimo narys Juozas Varžgalys, rajono savivaldybės vadovai, taip pat iš rajono policijos komisariato, Vidiškių pagrindinės mokyklos, kitų rajonų socialinės globos įstaigų. Dalytis gerumu ne tik per šventes ar prieš šventas Kalėdas, bet kiekvieną dieną kvietė Vidiškių parapijos klebonas Laurynas Grikietis.

Atsidėkojant už globotiniams skiriamą rūpestį, dėmesį savo darbui, įteiktos socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio padėkos darbuotojoms Angelei Savickienei, Reginai Mulevičienei, Valerijai Petronienei ir Vidai Pusvaškienei.

Vieni labiausiai šiame renginyje laukiamų – ir globotinių artimieji, kuriems apie būsimą jubiliatų šventę pranešama dar gerokai iš anksto, kad galėtų atvykti ir nudžiuginti savus. Šie sulaukia tėvų, seserų, brolių, tetų, dėdžių, atvyksta netgi senelių. Ir šio vakaro metu jubiliatus sveikino patys brangiausieji, nevaldę džiaugsmo ir liūdesio ašarų, dėkoję globos namų bendruomenei už nepagydomai sergantiems jų artimiesiems suteiktas puikias gyvenimo sąlygas, už tai, kad svarbiausia šiuose namuose – pagarba psichikos negalios lydimam žmogui.

Vaidotės Šantarienės (laikraštis "Ukmergės žinios") informacija ir nuotraukos.

kitos naujienos.

Jasiuliškiųsocialinėsglobosnamuosepasveikintiirpagerbtijubiliatai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
3 peržiūros lapkričio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Lapkričio 22 d. pirmąkart Lietuvoje koncertuosiantis garsus vokiečių pianistas Niklas Paschburg naujausiame vaizdo klipe atgaivino kultiniu vadinamą riedlenčių sporto filmą. Muzikantas naujo singlo „Anew“ vaizdo klipe panaudojo ištraukas iš 1962 m. išleistos riedlenčių populiarinimui skirtos juostos „America’s Newest Sports“. Originalaus filmo, kurį nufilmavo dokumentinių filmų režisierius Bruce Brown, trukmė yra 11 min., todėl kuriant N. Paschburg video j...
Laisvalaikis
Tamsus alus ir juodųjų serbentų pyragas? O gal kvietinis alus ir „Pana Cotta“? Tokie deriniai daugeliui gali pasirodyti neįprasti, tačiau jie nustebins naujais patyrimais. Prie tinkamos alaus rūšies galima priderinti įvairų maistą, tereikia atrasti harmoniją tarp šių dviejų dalykų. „Jei saldumynus galima derinti su padažais, obuolių pyragą –su plombyru, tad ir alus gali derėti su desertais. Derinimui svarbu parinkti produktus, kurie padeda atskleisti viena...
Laisvalaikis
Po ilgo laiko – nauja lietuviška daina „Liūdnos akys“. Pirmą kartą – toks magiškas ir tiek daug jėgų pareikalavęs vaizdo klipas. Su dviem geromis naujienomis grupė „Garbanotas“ žengia į paskutinį rudens mėnesį. Trečia, svarbiausia – gruodžio mėnesį kolektyvas išleidžia pirmąjį vien lietuviškų dainų albumą „Paskutinė saulė“.  „Prieš tris metus sėdėjau vienoje Vilniaus kavinių, nusiminęs, nes, matyt, svarsčiau kažkokias ateities vizijas. Kaip kažką pasakyti...
Sportas
Ketvirtadienį Vilniuje startavusiame „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre dramatišką pergalę po baudinių serijos iškovojo Lietuvos nacionalinė rinktinė.   Per plauką nuo pergalės per pagrindinį laiką buvę lietuviai galiausiai buvo priversti žaisti pratęsimą, tačiau nepalūžo ir iškovojo pirmąją naujojo trenerio Danielio Lacroix pergalę su Lietuvos rinktine – Japonijos rinktinę įveikę po baudinių serijos – 3:2.   Pirmasis kėlinys sėkmingesnis buvo...
Sportas
Lapkričio 8-11 dienomis Vilniuje įvyks karščiausias metų ledo ritulio renginys – „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras, kuriame Lietuvos nacionalinė ledo ritulio rinktinė pradės naująjį savo istorijos etapą. Vilniaus „Pramogų“ arenoje įvyksiantis renginys šiemet bus gerokai pasikeitęs – puikiai žinomus rėmėjus pritraukęs Baltijos šalių rengiamas turnyras turės šešias dalyves, kurios varžysis dvejose grupėse. Iš viso per keturias dienas ledo ritu...
Įvykiai
Eidamas 69 metus antradienį mirė teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis. Pranešama, kad aktorius sirgo, bet dirbo iki paskutinės dienos. Užuojautas šeimai ir artimiesiems jau pareiškė šalies Prezidentė, Premjeras ir Seimo Pirmininkas.
Transportas
Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ reikšmingai atnaujino savo lojalumo programą PINS, pristatydama naują paslaugą „airBaltic“ lojalumo klubą, pritaikytą skirtingiems klientų poreikiams. Naujoji skaitmeninė platforma teiks papildomus pasiūlymus klientams, kurie lėktuvu keliauja vos keletą kartų per metus.  „PINS lojalumo programa buvo gerai įvertinta Baltijos šalyse ir Suomijoje, kur prie jos prisijungė virš 2,4 mln. vartotojų. Mobilioji PINS programa...
Įvykiai
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika kartu su kitais Seimo nariais registruoja Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama išspręsti sisteminį naminių gyvūnų ženklinimo poreikį. Tai padės išvengti problemų, kurias sukelia neatsakingi gyvūnų augintojai, nelegalūs daugintojai ar pardavėjai. „Siūlome, kad kates ir šunis būtų privaloma ženklinti poodinėmis mikroschemomis, o jų registravimą ir ženklinimą organizuotų...
Kultūra
2018 m. lapkričio 15 d. Vilniaus mažasis teatras kviečia į spektaklį „Maskaradas“, kuris pirmą kartą bus vaidinamas naujoje erdvėje – Compensa koncertų salėje, Vilniuje. Tai spektaklis, pritraukiantis pilnas žiūrovų sales, išliekantis amžinai aktualus, jaudinantis, gydantis sielą. Šis, kaip ir dauguma kitų Vilniaus mažojo teatro spektaklių, yra apie siekį gyventi kitaip. „Norisi, bet neišeina: arba gyvenimas per trumpas, arba pernelyg daug smūgių, arba per...