Ukmergėje viešėjusi Švietimo ir mokslo ministrė atvirai kalbėjo apie švietimo problemas

Gruodžio 15-ąją Ukmergėje lankėsi Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Ministrė atvyko ukmergiškių kvietimu. Rajono pedagogų bendruomenė seniai pageidavo susitikti su ministre ir iš pirmų lūpų išgirsti, kokia yra jos pačios bei ministerijos, taip pat Vyriausybės pozicija visais jiems rūpimais klausimais. Ministrės vizitą suorganizavo Seimo narys Juozas Varžgalys.

J. Petrauskienė savo viešnagę Ukmergėje pradėjo Antano Smetonos gimnazijoje, kur susitiko su Ukmergės rajono savivaldybės meru Rolandu Janicku, Seimo nariu J. Varžgaliu, savivaldybės tarybos nariais ir administracijos atstovais, švietimo įstaigų vadovais, pedagogais, o vėliau aplankė Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą.

Renginys Antano Smetonos gimnazijoje prasidėjo gimnazistų choro (vadovė Jūratė Martinkutė) muzikiniu sveikinimu. Profesionalios chorvedės specialybę turinti ministrė negailėjo pagyrimų choristams ir kartu su jais nusifotografavo.

Vėliau savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė pristatė švietimo situaciją Ukmergės rajone – skaičius, pasiekimus, rūpesčius, taip pat kalbėta apie švietimo įstaigas, mokinių skaičiaus kitimą, švietimo finansavimą, dirbančių pedagogų skaičių, jų pasiskirstymą pagal amžių ir kt.

„Kiekvienas iš mūsų norime, kad mūsų vaikai eitų į geriausią mokyklą, kad juos mokytų ir lavintų geriausi mokytojai. Visos sėkmingos šalys švietimo srityje yra sėkmingos vienodai. Visi pokyčiai švietimo sistemoje, kuriuos dabar darome, nepasimatys nei nuo sausio 1-osios ar rugsėjo 1-osios. Švietimo sistemoje visi pokyčiai vyksta lėtai, juk, sudėjus visas pakopas, žmogus švietimo sistemoje praleidžia apie 30 metų – skaičiuojant doktorantūrą ir kt. Svarbiausi yra 12 metų, kuriuos jis praleidžia bendrojo lavinimo mokykloje ir čia turi būti teikiama labai aiški sistema ir viena aiški kryptis.

Suomijoje švietimo pertvarka vyko apie 30 metų ir tai buvo daroma nuosekliai. Keičiantis seimams, vyriausybėms, švietime negali būti blaškomasi. Žmogiška, kad daug žmonių bijo pokyčių.

Įmonė „Švietimas“, jeigu galima taip pavadinti, yra pati didžiausia įmonė ir darbdavys Lietuvoje, kur tiesiogiai dalyvauja 0,5 milijono žmonių. O kiek dar yra jos veikloje dalyvaujančių netiesiogiai? Tai tėvai, mamos, seneliai, močiutės, kaimynai ir kt. Nėra žmogaus kurio neliestų švietimas. Kai pokyčiai vyksta ir kai toks didelis laivas - švietimas daro staigų posūkį, natūralu, kad yra nežinios, nerimo. Norisi labai greitai sužinoti, matyti tuos rezultatus ir kai per kelis mėnesius tai neatsitinka, esame labai pikti ir nusivylę.

Ne Seimas, ne ministrė kuria švietimo kokybę, o mokyklose dirbantys žmonės. Ir čia mes turime didžiulę krizę. Faktas, tas, kad Lietuvos mokytojai yra seniausi Europoje. Jaunimas nenori rinktis mokytojo profesijos, per 15-20 metų ji prarado prestižą. O juk dar Sokratas yra sakęs, kad „laiminga ir sėkminga yra ta tauta, kur mokytojais tampa geriausi“.

Nuostabu yra turėti gražias mokyklas, bet jei jose nedirbs geri mokytojai, sienos nepadės. Šalyje yra 1125 mokyklos. Vienose jų mokosi 30, kitose – apie 2 tūkst. mokinių. Turime finansavimo metodiką vienodą visoms mokykloms, kuria vadovaujantis vienam mokiniui skiriama nuo 1,5 iki 8 tūkst. eurų per metus. Kokybės atžvilgiu mažiau lėšų gaunanti mokykla geriau parengia mokinį nei ta, kuri už jį gauna daugiau. Ir taip neturėtų būti.

Švietimo kokybę kuria pedagogai, tačiau jie nesijaučia užtikrinti dėl savo darbo krūvio, tad keičiame mokytojų apmokėjimo tvarką, nes šį sudėtinga sistema nėra veiksminga. Įvedame etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, kas leis mokytojui apmokėti ne tik už kontaktines valandas, bet ir už kitas veiklas“, - kalbėjo ministrė.

Per pusantros valandos, kiek truko susitikimas gimnazijoje, J. Petrauskienė ne tik apžvelgė problemines švietimo sritis, bet ir atsakė į ukmergiškių pateiktus klausimus.

Nuvykusi į Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą, J. Petrauskienė apžiūrėjo mokyklos turimą bazę, domėjosi jos veikla, studijų programa, taip pat pabendravo su čia dirbančiais mokytojais bei mokiniais.

kitos naujienos.

UkmergėjeviešėjusiŠvietimoirmoksloministrėatviraikalbėjoapiešvietimoproblemas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
2 peržiūros lapkričio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Lapkričio 22 d. pirmąkart Lietuvoje koncertuosiantis garsus vokiečių pianistas Niklas Paschburg naujausiame vaizdo klipe atgaivino kultiniu vadinamą riedlenčių sporto filmą. Muzikantas naujo singlo „Anew“ vaizdo klipe panaudojo ištraukas iš 1962 m. išleistos riedlenčių populiarinimui skirtos juostos „America’s Newest Sports“. Originalaus filmo, kurį nufilmavo dokumentinių filmų režisierius Bruce Brown, trukmė yra 11 min., todėl kuriant N. Paschburg video j...
Laisvalaikis
Tamsus alus ir juodųjų serbentų pyragas? O gal kvietinis alus ir „Pana Cotta“? Tokie deriniai daugeliui gali pasirodyti neįprasti, tačiau jie nustebins naujais patyrimais. Prie tinkamos alaus rūšies galima priderinti įvairų maistą, tereikia atrasti harmoniją tarp šių dviejų dalykų. „Jei saldumynus galima derinti su padažais, obuolių pyragą –su plombyru, tad ir alus gali derėti su desertais. Derinimui svarbu parinkti produktus, kurie padeda atskleisti viena...
Laisvalaikis
Po ilgo laiko – nauja lietuviška daina „Liūdnos akys“. Pirmą kartą – toks magiškas ir tiek daug jėgų pareikalavęs vaizdo klipas. Su dviem geromis naujienomis grupė „Garbanotas“ žengia į paskutinį rudens mėnesį. Trečia, svarbiausia – gruodžio mėnesį kolektyvas išleidžia pirmąjį vien lietuviškų dainų albumą „Paskutinė saulė“.  „Prieš tris metus sėdėjau vienoje Vilniaus kavinių, nusiminęs, nes, matyt, svarsčiau kažkokias ateities vizijas. Kaip kažką pasakyti...
Sportas
Ketvirtadienį Vilniuje startavusiame „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre dramatišką pergalę po baudinių serijos iškovojo Lietuvos nacionalinė rinktinė.   Per plauką nuo pergalės per pagrindinį laiką buvę lietuviai galiausiai buvo priversti žaisti pratęsimą, tačiau nepalūžo ir iškovojo pirmąją naujojo trenerio Danielio Lacroix pergalę su Lietuvos rinktine – Japonijos rinktinę įveikę po baudinių serijos – 3:2.   Pirmasis kėlinys sėkmingesnis buvo...
Sportas
Lapkričio 8-11 dienomis Vilniuje įvyks karščiausias metų ledo ritulio renginys – „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras, kuriame Lietuvos nacionalinė ledo ritulio rinktinė pradės naująjį savo istorijos etapą. Vilniaus „Pramogų“ arenoje įvyksiantis renginys šiemet bus gerokai pasikeitęs – puikiai žinomus rėmėjus pritraukęs Baltijos šalių rengiamas turnyras turės šešias dalyves, kurios varžysis dvejose grupėse. Iš viso per keturias dienas ledo ritu...
Įvykiai
Eidamas 69 metus antradienį mirė teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis. Pranešama, kad aktorius sirgo, bet dirbo iki paskutinės dienos. Užuojautas šeimai ir artimiesiems jau pareiškė šalies Prezidentė, Premjeras ir Seimo Pirmininkas.
Transportas
Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ reikšmingai atnaujino savo lojalumo programą PINS, pristatydama naują paslaugą „airBaltic“ lojalumo klubą, pritaikytą skirtingiems klientų poreikiams. Naujoji skaitmeninė platforma teiks papildomus pasiūlymus klientams, kurie lėktuvu keliauja vos keletą kartų per metus.  „PINS lojalumo programa buvo gerai įvertinta Baltijos šalyse ir Suomijoje, kur prie jos prisijungė virš 2,4 mln. vartotojų. Mobilioji PINS programa...
Įvykiai
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika kartu su kitais Seimo nariais registruoja Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama išspręsti sisteminį naminių gyvūnų ženklinimo poreikį. Tai padės išvengti problemų, kurias sukelia neatsakingi gyvūnų augintojai, nelegalūs daugintojai ar pardavėjai. „Siūlome, kad kates ir šunis būtų privaloma ženklinti poodinėmis mikroschemomis, o jų registravimą ir ženklinimą organizuotų...
Kultūra
2018 m. lapkričio 15 d. Vilniaus mažasis teatras kviečia į spektaklį „Maskaradas“, kuris pirmą kartą bus vaidinamas naujoje erdvėje – Compensa koncertų salėje, Vilniuje. Tai spektaklis, pritraukiantis pilnas žiūrovų sales, išliekantis amžinai aktualus, jaudinantis, gydantis sielą. Šis, kaip ir dauguma kitų Vilniaus mažojo teatro spektaklių, yra apie siekį gyventi kitaip. „Norisi, bet neišeina: arba gyvenimas per trumpas, arba pernelyg daug smūgių, arba per...